Юридична компанія "Євро-Вектор" пропонує Вам ознайомитись безкоштовно з новою програмою з підбору КВЕД 2023 Україна з повним описом усіх видів господарської діяльності в Україні.
Якщо Вам необхідно визначитись з видами діяльності або ознайомитись з новим квед 2023, то
Вам потрібно:
1. Натиснути на синю кнопку з назвою НОВЫЙ КВЭД (ДК 009:2010)
2. Обрати секцію яка найбільш підходе до вашої діяльності.(на приклад ваша діяльність відношена до оптової торгівлі. В такому випадку вам потрібна секція "G")
3. Обрати розділ який найбільш підходе до вашої діяльності.(на приклад ваша оптова торгівля не пов’язана з продажем авто-мото техніки. В такому випадку вибираем розділ 46)
4. Обрати групу (на приклад ваша оптова торгівля пов’язана з текстилем. В такому випадку нам більш підходе розділ 46.8)
5. Обрати клас який найбільш підходе до вашої діяльності ( в групі 46.8 обираємо клас під назвою "Оптова торгівля текстильними товарами" 46.41 ). Це і є ваш квед з описом якого ми пропонуємо вам ознайомитись.
Якщо Вам необхідно визначити вид діяльності, то Вам слід натиснути на синю кнопку.
Після відкриття сторінки КВЕД 2019 з переліком секцій, якщо номер квед Вам відомий введіть його у вікно пошуку (наприклад, 47.30) і натисніть на кнопку "Знайти". Якщо Ви ввели існуючий КВЕД 2023, то Вам відкриється вікно (див малюнок №1) з детальним описом Вашого КВЕД.
Якщо після введення номера КВЕД у вікно пошуку у Вас відкрилася сторінка з повідомленням наступного змісту "Нічого НЕ знайшло, Спробуйте конкретізувати код" - це означає, що Ви ввели не існуючий код КВЕД.
КВЕД-2010, КВЕД-2012, КВЕД-2013, КВЕД-2014, КВЕД-2015, КВЕД -2019: Клас 47.30
47.30 | Роздрібна торгівля пальнимКВЕД ДК 009:2010 (Действует с 01.01.2012)
Цей клас включає:
- роздрібну торгівлю паливом для автотранспортних засобів і мотоциклів
- роздрібну торгівлю паливом для автотранспортних засобів через мережу автозаправних станцій
Цей клас також включає:
- роздрібну торгівлю мастильними матеріалами й охолоджуючими рідинами для автотранспортних засобів
Цей клас не включає:
- оптову торгівлю паливом, див. 46.71
- роздрібну торгівлю зрідженим газом для приготування їжі або опалення, див. 47.78
ІСТОРІЯ КЛАСИФІКАТОРА ВИДІВ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
У 1948 році Організація Об'єднаних націй для збору, аналізу, вивчення більш точних статистичних даних затвердила первинний варіант Міжнародної стандартної галузевої класифікації всіх видів економічної діяльності - МСОК 1 / (КВЕД укр). Більшість країн з моменту затвердження міжнародного КВЕД (МСОК) Організацією Об'єднаних Націй використовують його в оригіналі або розробили свої національні класифікатори видів економічної діяльності на основі МСОК. Однією з цілей ООН при затвердженні МСОК / КВЕД було одержання статистичної інформації - інформації по галузях (видам господарської діяльності) по всьому світу для забезпечення безпеки (економічної, екологічної, демографічної, військової і т.д.).
Класифікатор економічної діяльності МСОК 1 складався з 10 підрозділів, 44 основних груп і 124 груп.
0 - Сільське господарство, мисливство та рибальство
1 - Видобуток корисних копалин
2-3 - Виробництво
4 - Будівництво
5 - Електропостачання, газо- і водопостачання, санітарні послуги
6 - Комерція
7 - Транспорт, складське господарство та зв'язок
8 - Послуги
9 - Інша діяльність
З моменту прийняття ООН міжнародного КВЕД аналіз світової економіки прийняв новий оборот. Економіки багатьох держав, виходячи з даних КВЕД, могли оперативно впливати на розвиток існуючих видів діяльності прийняттям законів про вільну конкуренцію, податкові пільги, дотації , входженням в міжнародні торгові асоціації і т.д. Періодично, приблизно раз на 10 років, у зв'язку з розвитком технологій, створенням нових способів виробництва, зародженням нових видів товарів, формуванням нових послуг, ООН переглядала МСОК, додавала нові види діяльності і стверджувала його в нових редакціях.
Україна після відділення від СРСР і проголошення статусу незалежної держави опинилася в дуже складному становищі. По-перше, у країни не було своїх законів, що дозволяють аналізувати і вживати заходів по розвитку економіки. По-друге, у керівників країни не було досвіду створення ринкових відносин. Адже вони все життя вчилися керувати соціалістичної економікою, згідно соціалістичних Законів, - виробництвом, торгівлею, сільським господарством, рибним господарством, будівництвом, видобутком копалин, транспортом, - і все це належало державі. А ринкові відносини мали на увазі створення законів, які дозволили б все соціалістичне продати або віддати на визначених умовах у приватні руки бізнесу і отримувати з бізнесу податки до бюджету. Принаймні, аналогічно надходили всі держави, у яких економіка була розвиненою або розвивалася. Але для запуску процесу переходу України із соціалістичної економіки в економіку з ринковими відносинами, необхідно було реалізувати реформу статистики, інтегрувати всі сфери статистичної діяльності відповідно до міжнародних стандартів ООН. Через рік з початку підготовчих робіт з переходу України на ринкові відносини і вивчення досвіду інших держав Кабінетом міністрів на чолі з Л.М. Кучмою, приймається рішення про створення Концепції побудови національної статистики України та Державної програми переходу на міжнародну систему обліку та статистики. Ця постанова була базою реформування в галузі обліку і статистики для переходу до ринкових відносин Української держави. Перед службою статистики були поставлені надскладні завдання, одна з них являла собою створення принципово нових інформаційних систем, економічних реєстрів і класифікаторів. Перший Український класифікатор видів економічної діяльності був затверджено 22 жовтня 1996 року. Цей КВЕД був гармонізований з Класифікацією видів економічної діяльності Статистичної Комісії Європейського Союзу (NACE ) на рівні класів, що дозволило використовувати його для порівняння національних статистичних даних з даними Статистичної Комісії Європейського Союзу без перехідних ключів. Для забезпечення можливості порівняння національних статистичних даних з даними Міжнародної стандартної галузевої класифікації видів економічної діяльності (ISIC) Організації Об'єднаних Націй у структурі КВЕД надано графу "Код ISIC". По суті, Україна після затвердження нового КВЕД могла не тільки вести детальнішу статистику розвитку економіки всіх видів діяльності, вона так само могла порівнювати економічні показники інших держав і робити відповідні висновки для блага розвитку економічних відносин.
На сьогоднішній момент в Україні діють два КВЕД: це КВЕД 2005 та КВЕД 2010 (який згодом підприємці назвуть КВЕД 2013 Україна). КВЕД 2013 діє з 1 січня 2012 року. Спочатку планувалося, що всі підприємства та підприємці перейдуть на новий КВЕД 2013 у термін до 1 січня 2013 рік, однак, незважаючи на зусилля Державних Реєстраторів, і органів статистики по всій Україні, на новий КВЕД 2013 перевели не більше половини суб'єктів підприємницької діяльності.
У зв'язку з цим було прийнято відповідні законодавчі Акти, які дозволили продовжити перехід суб'єктів підприємницької діяльності з КВЕД 2005 на КВЕД 2013 до 31 грудня 2013 року. Тобто в Україні продовжують діяти два класифікатора економічної діяльності, - це КВЕД 2005 та КВЕД 2013. Що змінилося у КВЕД 2013 (ДК 009:2010) в порівнянні з КВЕД 2005. Що змінилося в КВЕД 2013 (ДК 009:2010) в порівнянні з КВЕД 2005.
1 Відмінність КВЕД 2013 (ДК 009:2010) від попередньої редакції ДК 009:2005;
КВЕД 2013 складається з 4 цифр І має 4 рівня:секції, розділи, групи, класи.
КВЕД 2005 складається з 5 ціфр та має 5-6 рівнів.
КВЕД ДК 009:2010 КВЕД ДК 009:2005
(літери латинської абетки) - секція (літери латинської абетки) - секція
- - підсекція YY - підсекція (тільки у секціях “С” та “D”)
XX - розділ XX - розділ
XX.X - група XX.X - група
XX.XX - клас XX.XX - клас
- - підклас XX.XX.X - підклас
У Секції КВЕД 2013 надається інформація щодо назви секції, опис секції та назва розділів які входять до обраної секції.
Секція
|
Назва видів економічної діяльності та пояснення до них
|
A
|
Сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство
Ця секція включає використання рослинних і тваринних природних ресурсів, у т.ч. діяльність з вирощування сільськогосподарських культур, вирощування та розведення сільськогосподарських тварин, одержування лісоматеріалів, лісових та інших рослин, тварин і продукції тваринного походження на фермах або в природному середовищі.
|
Розділ
|
Назва розділу до КВЕД 2010-2014
|
01
|
Сільське господарство, мисливство та надання пов'язаних із ними послуг
|
02
|
Лісове господарство та лісозаготівлі
|
03
|
Рибне господарство
|
У розділах КВЕД 2013 надається інформація щодо назви напрямків діяльності з обраного розділу, пояснення до розділу та назва груп які включає обраний розділ
Розділ
|
Назва видів економічної діяльності та пояснення до них
|
01
|
Сільське господарство, мисливство та надання пов'язаних із ними послуг
Цей розділ включає два основні види діяльності, а саме: одержування продукції рослинництва та одержування продукції тваринництва. Цей розділ включає вирощування сільськогосподарських культур як на відкритому ґрунті, так і в оранжереях і теплицях.
Цей розділ також включає надання допоміжних послуг у сільському господарстві, мисливство, відловлювання тварин і пов'язані з ними види діяльності.
Діяльність, віднесену до групи 01.5 "Змішане сільське господарство", не класифікують за звичайним принципом визначення основної діяльності. Це зобумовлено тим, що значна кількість сільськогосподарських підприємств одночасно виробляють як продукцію тваринництва, так і продукцію рослинництва (приблизно у рівних пропорціях), і тому було б неправильно відносити їх до тієї чи іншої категорії розділу.
Сільське господарство не включає діяльність із подальшого перероблення сільськогосподарської продукції, класифіковану в розділах 10 "Виробництво харчових продуктів", 11 "Виробництво напоїв" та 12"Виробництво тютюнових виробів", крім її первинної обробки. Діяльність із підготування сільськогосподарської продукції до первісної реалізації класифікують у цьому ж розділі.
Цей розділ не включає проектування та підготовку полів (наприклад, терасування сільськогосподарських угідь, дренаж, підготовку рисових полів тощо), віднесених до секції F"Будівництво", а також діяльність закупівельних і кооперативних організацій, що задіяні у торгівлі продукцією сільського господарства, яка віднесена до секції G "Оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів". Також до цього розділу не включені збереження та догляд ландшафту, класифіковані у класі 81.30.
|
Включає групи:
Група
|
Назва
|
01.5
|
Змішане сільське господарство
|
01.1
|
Вирощування однорічних і дворічних культур
|
01.2
|
Вирощування багаторічних культур
|
01.3
|
Відтворення рослин
|
01.4
|
Тваринництво
|
01.6
|
Допоміжна діяльність у сільському господарстві та післяурожайна діяльність
|
01.7
|
Мисливство, відловлювання тварин і надання пов'язаних із ними послуг
|
У групах КВЕД 2013 надається інформація щодо назви груп видів діяльності з обраного розділу та секції, пояснення до групи, та назва класі що включає обраний розділ.
Група
|
Назва видів економічної діяльності та пояснення до них
|
01.1
|
Вирощування однорічних і дворічних культур
Ця група включає вирощування небагаторічних культур, що існують не більше двох вегетаційних періодів. Сюди також уключено вирощування цих культур із метою одержування їх насіння.
|
Включає класи:
Клас
|
Назва
|
01.11
|
Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур
|
01.12
|
Вирощування рису
|
01.13
|
Вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів
|
01.14
|
Вирощування цукрової тростини
|
01.15
|
Вирощування тютюну
|
01.16
|
Вирощування прядивних культур
|
01.19
|
Вирощування інших однорічних і дворічних культур
|
У класі КВЕД 2013 надається пояснення до назви виду діяльності який ви обрали, а також види діяльності які не входять обраного класу.
КВЕД ДК 009:2010 (Нагадуємо КВЕД ДК 009:2010 дiє з 01.01.2012)
|
Клас
|
Назва видів економічної діяльності та пояснення до них
|
01.11
|
Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур
Цей клас включає всі форми вирощування зернових, бобових культур і насіння олійних культур у відкритому ґрунті. Вирощування зазначених культур зазвичай комбінується в межах сільськогосподарських одиниць.
Цей клас включає:
· вирощування зернових культур, таких як:
o пшениця
o кукурудза (на зерно)
o сорго
o ячмінь
o жито
o овес
o просо
o інші зернові культури (гречка, тритикале тощо)
· вирощування бобових культур, таких як:
o квасоля
o кінські боби
o нут
o вигна (коров'ячий горох)
o сочевиця
o люпин (солодкий та гіркий)
o горох
o кайанус (голубиний горох)
o інші бобові культури (вика тощо)
· вирощування насіння олійних культур, таких як:
o боби сої
o арахіс
o насіння бавовнику
o боби рицини
o насіння льону
o насіння гірчиці
o насіння нугу
o насіння ріпаку
o насіння сафлору
o насіння кунжуту (сезаму)
o насіння соняшнику
o насіння інших олійних культур (рижію, маку олійного тощо)
Цей клас не включає:
· вирощування рису, див. 01.12
· вирощування цукрової кукурудзи, див. 01.13
· вирощування кукурудзи на корм, див. 01.19
· вирощування олійних плодів, див. 01.26
|
Класифікатор видів економічної діяльності (КВЕД) є обов'язковим ідентифікатором напрямків діяльності для зареєстрованих підприємців і підприємств. Перш ніж відкрити свій бізнес або неприбуткову організацію в Україні як фізична або юридична особа, Ви повинні вибрати: види діяльності КВЕД, системи оподаткування(загальна система оподаткування або спрощена система оподаткування), а так само організаційно-правову форму (визначити суб'єкт підприємництва ).
Дізнатися більш детальну інформацію і вартість юридичних послуг можна на консультації у фахівців юридичної компанії ЄВРО-ВЕКТОР. Запис на консультацію проводиться за телефоном 048-771-91-05 або по електронній пошті [email protected].